Homepage2

Ratunkowa w Roztoce to projekt szkoleniowy z obszaru medycyny ratunkowej, ratownictwa medycznego oraz ratownictwa technicznego z odroczoną ewakuacją medyczną w terenie górskim. Kadrę szkoleniową Ratunkowej w Roztoce stanowią specjaliści z różnych obszarów medycyny i ratownictwa rekrutowani przez nas w zależności od tematyki warsztatów.

Są wśród Nas, ratownicy medyczni PRM,  z doświadczeniem w zakresie symulacji medycznej, wykładowcy akademiccy, ratownicy górscy – GOPR, TOPR w tym uczestnicy programu PHZ , ratownicy medyczni Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM, specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, specjaliści medycyny ratunkowej, pielęgniarki anestezjologiczne.

Warsztaty i szkolenia zamknięte realizujemy w  warunkach Schroniska im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki w Tatrach Polskich, które na czas trwania kilkudniowych sesji symulacyjnych staje się naszą formalną bazą. Schronisko w Dolinie Roztoki, położone poniżej wylotu Doliny Roztoki przy starej leśnej drodze idącej do Morskiego Oka to jedno z najstarszych schronisk tatrzańskich, wzniesione w pierwotnej formie w 1876 roku z inicjatywy Towarzystwa Tatrzańskiego  . W latach międzywojennych stanowiło doskonałą taternicka bazę wypadową na teren Tatr Słowackich. W latach powojennych nieco turystycznie zmarginalizowane,  przeżywa obecnie dzięki Annie i Stefanowi Krupom swój renesans popularności.

Zimowe szkolenia terenowe grup SAR realizujemy w naszej drugiej lokalizacji – masywie Pilska z zapleczem logistycznym zlokalizowanym w schronisku PTTK na Hali Miziowej. Odsłonięta i rozległa topograficznie kopuła Pilska (1557 m n.p.m.) oraz dostępność formacji terenowych o charakterze czysto skalnym, pozwala na bezpieczną realizację szkoleń technicznych dla grup początkujących i średniozaawansowanych.

ratunkowawroztoce@gmail.com

Ratunkowa w Roztoce

tel. 604 263 267

    Imię i Nazwisko (wymagane)

    Adres e-mail (wymagane)

    Treść wiadomości (wymagane)